Rządowy Program KLUBKażdy dzień bez ruchu jest dniem straconym dla zdrowia w przyszłości

Takie motto przyświeca naszemu Klubowi założonemu w 1996 roku, który od dwóch lat intensywnie rozwija swoją działalność. Utworzono wtedy pierwszą oficjalną seniorską sekcję siatkówki kobiet. Dzięki staraniom działaczy Klubu powołano do życia drużynę składającą się zarówno z doświadczonych, jak i młodych zawodniczek. Zespół brał i w dalszym ciągu bierze udział w oficjalnych rozgrywkach Podkarpackiej 1 Ligi Kobiet. Do współpracy zaproszono także firmy darczyńców, którzy finansowo wspierali i w dalszym ciągu wspierają działalność Klubu. Zarówno hala, jak i obsługa meczów są przygotowywane ze znakomitą starannością. Mecze transmitowane są za pośrednictwem platformy społecznościowej Facebook oraz, dzięki uprzejmości grupy filmowej działającej przy Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy z/s. w Trzcianie, na platformie YouTube przy pomocy profesjonalnego sprzętu streamingowego.

Drużyna seniorek została ponownie zgłoszona do rozgrywek ligowych w sezonie 2023/2024.

Niewątpliwie „Maraton” zainteresował lokalną społeczność, gdyż podczas każdego meczu w Szkole Podstawowej w Świlczy trybuny są zapełnione przynajmniej w połowie.

DyplomW międzyczasie powstał także Klub Kibica UKS-u „Maraton” Trzciana, którego członkowie aktywnie wspierają zawodniczki zarówno podczas spotkań domowych, jak i wyjazdowych.

Poza sezonem rozgrywkowym Prezes wraz z Zarządem pracowali nad uzyskaniem dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które jest organizatorem programu „Klub 2022”. Starania te zakończyły się sukcesem. Dotacja została w całości przeznaczona na działanie grupy młodzieżowej, której członkowie rozwijają siatkarski warsztat pod okiem doświadczonych trenerów. Do uczestnictwa w zajęciach została również zaproszona młodzież z terenu całej gminy. To doskonały sposób na wychowanie dzieci w sportowym duchu, kształtowanie ich charakteru za pośrednictwem zdrowej, sportowej rywalizacji, jak i na dbanie o ich kondycję fizyczną oraz promowanie zdrowego trybu życia. W ten sposób dostarczono dzieciom alternatywy dla „stacjonarnych” rozrywek, przede wszystkim tych przed komputerowym, czy telefonicznym monitorem.

Zarząd Klubu